Щеплення: за і проти

Порядок прийняття до дошкільного навчального закладу регулюється відповідними нормативно-правовими документами. Зокрема, ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.
- Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичне щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні захворювання або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
Підписуючи письмову відмову про щеплення дитини, мало хто з батьків знає про наслідки відмови від планових щеплень (ПЩ).

Які щеплення входять до українського календаря щеплень?

Паротит (свинка) 12 міс., 6 років, 15 років (хлопці)

Туберкульоз 3-7 день, 7, 14 років

Гепатит В 1 день, 1 міс., 6 міс.

Дифтерія 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років

Кашлюк 3, 4, 5, 18 міс.

Правець 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років

Поліомієліт - инактивированная (нежива) вакцина: 3,4 міс.;

- оральная (жива) вакцина: 5, 18 міс., 6, 14 років

Гемофільна інфекція 3, 4, 5, 18 міс.

Кір 12 міс., 6 років

Краснуха 12 міс., 6 років, 15 років (дівчата)

Залучаємо батьків до профілактики гострих респіраторних захворювань.

Профілактика гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) - не тільки низка специфічних медичних заходів, а й безперервне зміцнення імунітету дитини.
В дошкільному закладі регулярно проводяться заходи для профілактики ГРЗ, однак у боротьбі за дитяче здоров'я важливо залучитися підтримкою батьків. Чимало залежить від того, на скільки регулярно батьки загартовуватимуть дитину.
Основними напрямами профілактики ГРЗ, на які можуть впливати батьки, є:
  • дотримання розпорядку дня;
  • оптимально збалансоване харчування;
  • проведення процедур загартування;
  • вживання фіточаїв;
  • дихальна гімнастика.
Для поширення інформації про профілактику ГРЗ, зокрема про способи загартування ми пропонуємо пам'ятку для батьків.